Özel Web Tasarım

Özel web tasarım, hazır web tasarım ile ihtiyaç karşılanmadığı durumlarda yapılan web tasarımlardır. Peki kimler, hangi projelerde özel web tasarımları tercih etmelidir? Özel web tasarımın avantaj ve dezavantajları nelerdir? Özel tasarım fiyatları ve merak edilen diğer konuları birlikte inceleyelim.

Özel Web Tasarım Nedir?

Özel tasarımlar ihtiyaca göre şekillenen ve sıfırdan oluşturulan web siteleridir. Sayfalarda oluşturulan formlar, kayan resimler, animasyonlar ve diğer modülleri yönetim paneli üzerinden güncellenebilir hale getirmek için yazılım oluşturmak gerekir. Yönetim paneli ile tasarım arasındaki köprüyü oluşturduktan sonra site yayına hazır hale gelir. Özel tasarımları kıyafete benzetebiliriz; istenilen kalitede kumaş alınır, istediğiniz ölçülerde kesilir ve hayal ettiğiniz giysi dikilir. Giysinin ihtiyacı olan şey de onu giyecek olan bir bedendir. Buna içerik yönetim sistemi  (CMS: Content Management System) denir. Statik bir web tasarımın dinamik hale gelmesi için içerik yönetim sistemine (basit ifadeyle yönetim paneline) ihtiyaç vardır. Bu panel wordpress gibi bir hazır sistem ya da özel olarak kodlanmış bir panel da olabilir. Yani özel tasarım, wordpress gibi hazır panellere veya özel yazılımlara giydirilebilir. Dolayısıyla birisi özel tasarımdan bahsettiğinde yönetim paneli tarafını da öğrenmelisiniz.

Özel Web Tasarım Avantajları

 • Kişiye göre düzenlenir. Tablonuzda bir dere görmek istediğinizde, ressam Bob size tepelerin arasından dereyi akıtır :)
 • Markaların yapmak istediğikleri şey rakiplerinden farklılaşmaktır. Bu amaç için özel tasarımlar tercih edilir.
 • Profesyoneller tarafından oluşturulduğu taktirde performans (hızı ve optimizayonları) daha üst seviyelere çıkartılabilir.

Özel Web Tasarım Dezavantajları

 • Birçok araç ve modüller özel olarak oluşturulacağı için tamamlanma süreci uzundur.
 • Sürecin uzun olmasının yanında alanlarında uzman kişiler tarafından yönetilir, bu yüzden maliyeti yüksektir.
 • Yayın sonrası farklı cihazlarda geniş kapsamlı tester gerekir.

Hangisini Tercih Etmeliyim?

Projeye, bütçeye veya amaca göre değişen bir durumdur. Her iki yöntemi deneyerek başarıya ulaşmış birçok site var. Hazır web tasarım ile ihtiyacınızı karşılayabiliyorsanız bu seçeneği tercih edebilirsiniz. Ancak ne yapmak itediğinizi ve neye ihtiyacınız olduğunu tam olarak biliyorsanız özel tasarımları tercih etmelisiniz. 

Küçük işletmelerin çoğunun benzer ihtiyaçları vardır ve bu yüzden hazır web tasarımları tercih ederler. Kurumsal web tasarım dışında, Startup web girişimleri ise özel tasarımlara ihtiyaç duyar. Bunların dışında markalarını farklılaştırmak isteyen firmalar da web siteleri için özel tasarımı tercih edebilir. Teknik açıdan incelendiğinde wordpress, uzman bir ekip tarafından optimize edilmediği taktirde performans yönünden eksik ve ağır kalır. Özel tasarım optimizasyon konusunda daha esnek ve hafiftir.

Özel Web Tasarımın SEO'ya Etkisi

Profesyonel bir ekip tarafından oluşturulmuş özel tasarım web siteleri kuşkusuz daha etkindir. Tasarım ve yazılım tek bir ekip tarafından geliştirildiği için hedeflenen optimizasyonlar kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Google gibi popüler arama motorları sitelerin tasarımlarından çok optimizasyon ve içerik değerlendirmesine önem verir. Özel tasarımların başarılı olabilmesi için kullanımı kolay, amaca uygun ve güncel SEO kriterlerine göre tasarlanmış olmalıdır. Aksi halde sırf özel tasarım olduğu için Google tarafından bir sıralamalarda farklı bir muamele görmez.

Özel Web Tasarım Fiyatları

Web tasarımda en önemli maliyet kalemi zamandır. Projede kaç kişi, ne kadar süre çalışacak olması özel web tasarımların fiyatlarını belirliyen en önemli faktördür. Bu faktörlere göre web tasarım ajansları fiyatlarını belirler. Özel web tasarım fiyatlarımız için: https://www.webtasarim34.com/fiyatlar

Özel Tasarım Hakkında En Çok Sorulan 5 Soru

 1. Özel Web Tasarım Nedir?

  Yaptıranın ihtiyaçlarına göre belirlendiği özel web siteleridir.

 2. Özel Web Tasarım Fiyatları Ne Kadar?

  Proje büyüklüğüne, harcanacak zamana ve proje üzerinde görev alacak çalışan sayısına göre değişir. Teklif almak için iletişime geçiniz.

 3. Özel Tasarım Kimler Yaptırmalı?

  Web dünyasında bilgi sahibi olan ve ne istediğini bilen kişiler tercih etmedir.  

 4. Özel Web Tasarım Geliştiriyor Musunuz?

  Evet. Özel web tasarım veya AMP web tasarım teklifi alabilirsiniz.

 5. Daha Fazla Bilgi Alabilir Miyim?

  Aklınıza takılan sorular için 0212 909 01 53'ten arayarak veya 0532 174 74 48 WhatApp Destek Hattı üzerinden bizlerle iletişime geçebilisiniz.

Hayal Ettiğiniz Özel Web  Tasarıma Ekonomik Fiyatlarla Sahip Olun

Türkiye'nin en iyi özel web tasarımları için bizimle iletişime geçiniz.

ÖZEL SİTE YAPTIRMAK İSTİYORUM
İçeriği paylaşın:
WhatsApp Bakırköy 0212 909 01 53 Kadıköy 0216 606 30 48