Web Sitenizi Yayına Aldınız; Peki Ya Sonra?

Hayal ettiğinizi web tasarıma yayına almayı başardınız. Tebrik ederim. Arkanıza yaslanıp sitenizin Google'da üst sıralara çıkışını keyifle izleyebilirsiniz demek isterdim ancak durum malesef böyle değil...  Asıl mesainiz şimdi başlıyor :) Web sitenizi yayına aldıktan sonra yapmanız gerekenleri sizler için derledik... Keyifli incelemeler.

No Pain No Gain: Kolay Para Yoktur

Fiziksel dünyada olduğu kadar internet dünyasında da rekabet oldukça yüksektir. Bulunduğunuz sektörde yüzlerce web sitesi sizden önce internette çoktan yerini aldı.

Web sitenizi sizin dışınızda kimse (şimdilk) umursamıyor.

Ancak üzülmeyin.

Web siteniz için harcayacağınız her saatin karşılığını fazlasıyla alırsınız.

Unutmayın, Google'da her gün binlerce kişi ürün ve hizmetlerinizi arıyor.

Google'da Kaç Kişi Ürün veya Hizmetlerinizi Arıyor?

Pazar payının %92'sine sahip olan arama motoru Google'da her gün milyonlarca arama yapılıyor. Aramaların neler olduğunu Google Ads panelinden ücretsiz ulaşabilirsiniz. Örneğin Googe'da aylık 50.000 defa "çiçekçi" kelimesi aranıyor. Vermiş olduğunuz ürün ve hizmetlerin listesini çıkarın ve Google Ads'te (Araçlar > Planlama > Anahtar Kelime Planlayıcı)  aylık arama hacimlerini öğrenin.

Google Anahtar Kelime Analizini Nasıl Kullanmalısınız?

Vermiş olduğunuz tüm hizmetler için özel birer sayfa oluşturun. Hedef kitlenizin aradığı anahtar kelimeleri sayfalarınızda kullanın. Arama hacmi düşük veya 2-3 kelimeden uzun olan anahtar kelimelerde yüksek daha kolaydır. Bu anahtar kelimelerde blog sayfaları oluşturun. Özgün içerikler ve kaliteli içerikler oluşturun.

Sitenizi Destekleyici Hesap Kurulumları

SEO'nun önemli bir ayağı da site dışı destekleyici çalışmalardır. Bu çalışmaların tamamımı yapmaya özen gösterin:

Yayın Sonrası En Çok Sorulan 5 Soru

 1. Google'da İlk Sayfaya Ne Kadar Sürede Çıkarım?

  Google'da ilk sayfada yer almak bir çok etkene bağlıdır. Ancak web sitenizin teknik özellikleri ve sayfanızın içerik kalitesi rakiplerinizden bir tık daha iyi olduğunu varsayıldığında ortalama 2-3 ay sürmektedir.

 2. Hangi Dijital Pazarlama Araçlarını Kullanmalıyım?

  Google, Youtube, Facebook ve Instagram kanalları ülkemizde en popüler dijital pazarlama araçlarıdır. Bulunduğunuz sektöre ve hedef kitleniin davranışlarına göre araçların verimliliği farklılık gösterir. Ancak Google Ads (Google anahtar kelime reklamları, youtube, gmail ve yeniden pazarlama reklamları) oldukça geniş çaplı ve anahtar kelime odaklı olduğu için daha etkilidir.

 3. Ne Kadar İçerik Oluşturmalıyım?

  Standart kurumsal web siteleri için tavsiyemiz haftada bir yeni içerik (blog sayfası) oluşturmalarıdır. Bulunduğunuz sektöre ve stratejinize göre daha çok içerik üretilebilir.

 4. Web Sitemin SEO Uyumlu Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

  Google mobil uyumluluk testi ve Google Site Hızı Testini kullanarak temel düzeyde bilgi sahibi olabilirsiniz. 

 5. SEO Fiyatları Ne Kadar?

  SEO fiyatları site büyüklüğüne, hedeflenen anahtar kelime sayısı ve oluşturulacak içerik yoğunluğuna göre değişmektedir. Teklif almak için 0212 909 01 53'ü arayabilir veya bilgi talep formunu doldurabilirsiniz. 

Profesyonel Web Tasarım ve SEO Hizmeti Alın!

2013'ten bugüne yüzlerce kuruma web tasarım, seo ve dijital pazarlama hizmeti sunuyoruz. Web Tasarım 34 ® 'ten teklif almak için bizimle iletişime geçiniz.

BUGÜN İLETİŞİME GEÇİN
WhatsApp Bakırköy 0212 909 01 53 Kadıköy 0216 606 30 48